כתיבת ביוגרפיה כרומן מרתק 

ספרים תמונה לאתר.jpg
סופר אתר .JPG

כתיבת ביוגרפיה נתפסת ככתיבה של תולדות חיים משפחתית, מקשיבים לכם כותבים ומסכמים, אך לא כך כותבים ביוגרפיה. כשאני כותב ביוגרפיה אני נסחף לתוך הסיפור, עורך מחקר סביבתי, מה קרה שם, רקע, מוציא עוד סיפורים נלווים, בודק מקורות, מראיין כדי להביא למשפחה או לאיש/ה מזמין את כל הסיפור שהיה סביבו, בכל סיפור כזה מתגלים דברים שלא ידעו, לא האמינו והפתעות נוספות. 

אולם מעבר לכך כתיבת הביוגרפיה נעשית על ידי כרונן לכל דבר, או אוסף סיפורים, כשאני לוקח את המידע והופך אותו למסע מרתק, עם מתח ונקודות שיא, כספר לכל דבר שתמצאו ברשתות הגדולות. 

אני מאמין כי אין דבר מרתק יותר מביוגרפיה של אנשים, אתה מוצא שם את המסע לתוך העם שלנו, לסיפור של מאה שנה ויותר, כשנוסעים רחוק מגלים דברים גדולים, כך היא הביוגרפיה, צריך לדעת לא רק לקבל אותה, אלא גם להגיש אותה. ההגשה היא החשובה כדי שגם הדור הבא של המשפחה, של הקרובים של דור ההמשך יהיה מרותק וירצה לקרוא ויגמע כל מיהל בהנאה גדולה.

לכן כותבים ביוגרפיה, לא שתהיה מונחת על המדף ולהגיד סכמנו ספר, אלא שתהיה מונחת בלב ונגיד קיבלתי מסע מרתק מרגש, לא יכולתי להפסיק לרגע, קראתי הכל ללא הפסקה, כי כך הם ראויים חייו שמוגשים כביוגרפיה, הם צריכים להיות מוגשים עם המון רגש, עם יכולת של סופר אמיתי שכותב את הסיפור שלך ומבין מה הוא סיפור.

אשמח לענות לכל שאלה בנושא.

כך כתבתי את הביוגרפיה של יורם ברקאי, מסע של 120 שנה סיפור מרתק סוחף שלא מאפשר לכם להניח אותו בצד ועוד סיפורים וספרים. 

לכתוב את סיפורכם עם סופר ואיש תקשורת